Кукурудза в травні. Затримка в рості, що робити?

Специфічні умови цьогорічної весни мають негативний вплив на ріст і розвиток сільськогосподарських культур. Прохолодні температури повітря і ґрунту гальмують проростання насіння та появу сходів. Ті рослини, які знаходяться у фазі появи сходів, зупинились у рості, а це може стати причиною втрати частини врожаю.


Ось, як виглядають уражені сходи кукурудзи – Рис.1


Посів середньостиглого гібриду кукурудзи відбувся 15 квітня. 

Основні ознаки: середньопізній гібрид з високою стійкістю до летючої та пухирчастої сажки.


Травневі опади та коливання добових температур стають причиною промивання ґрунтових гербіцидів та легкодоступних форм поживних речовин. Оскільки, коренева система рослин у цей період ще недостатньо розвинута, це може призвести до тимчасової затримки росту та розвитку рослини. На окремих полях можливі прояви візуальних ознак дефіциту елементів мінерального живлення, зокрема азоту, калію, цинку і фосфору. 


Для виведення рослин зі стану стресу та забезпечення активізації росту пропонуємо працювати антистресантами та мікродобривами.


Антистресанти завдяки дії гумінових та фульвових кислот не тільки зменшують вплив, а й підвищують стійкість рослин до температурних стресів. Також вони стимулюють відновлення вегетативної маси та ріст кореневої системи культури. А щоб бути 100%-ово впевненим у тому, що рослина не знаходиться у пригніченому стані, а продовжує свій розвиток, необхідно провести аналіз – листову діагностику рослини.


Важливо не тільки «вивести рослину зі стресу», а й допомогти її розвитку шляхом позакореневого підживлення (Рис.2).


Особливо «корисними» у цей період для рослин стануть мікродобрива з властивостями антистресантів.  Амінокислоти, які входять до складу цих препаратів, беруть участь в обмінних процесах та посилюють стійкість рослин до можливих «стресових» умов. 


Мікродобрива з вмістом цинку беруть безпосередню участь. Нестача цього елемента призводить до зниження накопичення цукрів та гальмування засвоєння азоту з грунту. Також цей елемент має вплив на формування елементів продуктивності кукурудзи. 


Бережіть рослини та моніторте стан посівів!


URL: https://www.irlen.com.ua/kukuruza-v-mae-zaderjka-v-roste-chto-delat-agrolaboratoriya-irlen